Yemeksepetine Siber saldırı

Türkiye’nin önde gelen restoran ağı Yemeksepeti bugün siber saldırıya maruz kaldı.  Kişisel veriler konusunda da büyük endişe başladı…

Özellikle öğrenciler ve “Bugün ne yesem?” diye düşünenlerin imdadına i yetişen Yemeksepeti siber saldırıya maruz kaldı,  Haliyle bu da herkesi endişeye sevk etti. Şirketten  hemen resmi açıklama geldi. Buna göre siber korsanlar tarafından saldırıya maruz kaldık sitede kişisel bilgilerin sızdırıldığı ortaya çıktı. Ancak

Yemeksepeti’nin yönetimi duruma açıklık getirerek sorumluluk sahibi olduklarını gösterdiler. Buna göre kredi kartı bilgileri MasterCard altyapısıyla korunduğu için kart bilgilerinin çalınması söz konusu değil. Ancak şahsi bilgilerin, yani ad soyad, telefon numarası, adres gibi verilerin ele geçirilmiş olması nedeniyle Yemeksepeti büyük panik yaşıyor.

İlginizi çekebilir!  Biraz iPhone 13 konuşalım

Sitedeki SHA-256 kriptografik algoritması sayesinde kart bilgileri sızdırılamasa da yönetim her ihtimale karşı şifre değiştirmek gerektiğini vurguladı. Üçüncü kişiler tarafından hesaplara giriş yapılamasa da, özellikle reklam için telefon numarası bilgilerinin satılması söz konusu olabileceği için mutlaka şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz. Son günlerde küresel çapta siber saldırılar yapılıyor. Bu nedenle Yemeksepeti yönetimi durumu düzeltinceye kadar birkaç kez şifrenizi değiştirmeniz faydalı olacaktır.

Yakın zamanda bütün bu sorunların düzeleceğine inanıyoruz. Ayrıca her olasılığa karşı hiçbir e-ticaret sitesinde kart bilgilerini barındırmamak  gerektiğini de söyleyelim.  MasterCard altyapısı kuşkusuz sağlam ancak her duruma hazırlıklı olmak, Tedbiri elden bırakmamak gerekiyor.  Son olarak şunu da aktaralım;  Şu an sitede yemek siparişleri  aynen devam ediyor..

İlginizi çekebilir!  Lg için yolun sonu

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chat sohbet mobil sohbet mirc chat