Xiaomi cep telefonu fiyatları artacak

  1. COVID-19  salgını nedeniyle çip üretiminin önündeki engeller ekran kartı ve oyun konsolu  satışlarını olumsuz etkiledi. Ek olarak otomotiv sektörü de yine çip krizinden etkilendi ve aralarında Türkiye’den de bazı markaların yer aldığı birçok üretici üretime ara vermek zorunda kaldı.

Akıllı telefon üreticileri işlemci tedarik etme konusunda bir süredir sıkıntılar yaşıyorlardı,  Xiaomi cephesinden son gelen açıklama bu sıkıntıların  artık etkisini göstereceği anlamına geliyor. Yapılan açıklamadan anladığımız  şekliyle  Xiaomi telefon fiyatları artacak.

Xiaomi Başkanı Wang Xiang yaptığı açıklamada, küresel çapta etkisini gösteren çip sıkıntısının şirketlerin maliyetlerini artırdığını, bunun da ürünlerinin fiyatlarının artmasına yol açabileceğini söyledi.

İlginizi çekebilir!  Eski Atari ve PS2 Oyunlarını Android TV Box ve Telefonda Oynayın

 

“Dürüst olmak gerekirse, tüketicilere elimizden gelen en iyi fiyatı sunmaya devam etmek için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Ancak bazen maliyet artışının bir kısmını tüketiciye aktarmak zorunda kalabiliriz.”

 

Xiaomi, bileşen sıkıntısı nedeniyle gelecekte akıllı telefonlarının fiyatlarını artırabilir. Xiaomi’nin akıllı telefonlarını epey uygun fiyatlardan satışa sunduğunu biliyoruz. Hatta diğer akıllı telefon üreticilerinin aksine telefon başına kâr marjını hiçbir zaman %5’in üzerine çıkarmayacağı noktasında vaatte bulundu.

Xiaomi cephesinde akıllı telefon fiyatlarında yaşanacak artışa ülkemizdeki döviz kurunun önlenemeyen yükselişi de eklendiğinde ülkemizde fiyatların ciddi manada artış gösterebileceğini söyleyebiliriz. Şu sıralar bir akıllı telefonu gözünüze kestirdiyseniz tavsiyemiz bir an önce satın almanız; zira fiyatlarda artış kaçınılmaz görünüyor.

İlginizi çekebilir!  Xiaomi 11T tanıtıldı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir