WhatsApp 15 Mayıs’a kadar süre verdi

En çok tercih edilen  iletişim uygulaması WhatsApp, kullanıcıların hizmeti kullanmaya devam etmek için yeni kuralları kabul etmesi gerektiğini hatırlattı. Uygulamanın resmi destek sayfasında yayınlanan bir mesajda geliştiriciler, 15 Mayıs’a kadar yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların hesaplarına ne olacağı hakkında bilgiler verdi.

Yayınlanan duyuruda, “Değişikliklere aşina olmanız amacıyla yeni kuralların benimsenmesi için verdiğimiz süreyi 15 Mayıs’a uzatmıştık. Verilen zamana kadar yeni politikaların kabul edilmemesi halinde WhatsApp hesabınız silinmeyecektir. Ancak değişiklikler kabul edilene kadar hesabınızın işlevselliği sınırlandırılacaktır. Kısa bir süre için bildirimleri ve aramaları alabileceksiniz. Fakat uygulamada mesaj okuyup gönderemeyeceksiniz.” sözlerine yer verildi. Bu da demek oluyor ki kullanıcılar, messenger özelliklerinden faydalanmak için yeni kuralları kabul etmek durumdalar. Kullanıcılar, bu durumla  birlikte eski mesaj ve hesap raporlarını 15 Mayıs’a kadar dışa aktarmalı. Aksi takdirde bu mesajlara hiç ulaşamama  durumuda söz konusu.

İlginizi çekebilir!  Windows Defender Devre Dışı Bırakma Kapatma 2020

WhatsApp, hesaplarını silmek isteyen kullanıcıları bunun geri dönülemez olduğu konusunda uyardı. Herhangi bir silme işlemi, yedek, kopya ve tüm mesaj geçmişini kalıcı olarak silecektir. Bu nedenle bunun kararı iyi verilmelidir. WhatsApp’ı kullanmanın yeni şartı, bu uygulamanın Facebook ile veri alışverişi yapmasını onaylamaktan geçiyor. Başlangıçta, bu kuralların yılın başından itibaren getirilmesi planlanmaktaydı. Ancak bu haber, tüm dünyadaki kullanıcıların uygulamaya tepki göstermesine neden oldu. Hatta bazı kullanıcılar, diğer iletişim uygulamalarını yüklemeye başladı. Kullanıcıların bu tepkisi, gizlilik politikasındaki bu değişikliğin ertelemesine yol açtı. WhatsApp, 15 Mayıs tarihine kadar kullanıcılara akit  verdi ve bu akit  dolmak üzere…

İlginizi çekebilir!  TurkNet Davet Kodu İle Bir Ay Bedava İnternet

 

Siz WhatsApp kullanmaya devam edecek misiniz?

WhatsApp’ın Bu tutumu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chat sohbet mobil sohbet mirc chat