MIUI 12.5 y0klü Xiaomi cihazlara Google Play Store yükleme

Amerika ve Çin siyasal krizlerine her geçen gün tanıklık ediyoruz. Hatta bundan seneler önce Huawei ve Google bu nedenden  ötürü bir ilke imza atmış, Huawei kendi cihazlarında Google servislerini kullanamaz hâle gelmişti. Bunun sonucunda kendi sistemlerini kuran Huawei yıllardır istediği o düzeye henüz erişemrsede . Şimdi ise sorun yaşayan bir diğer marka  Xiaomi  oluyor. Çin’de MIUI 12.5 güncellemesi alan ve kullanan cihazlarda Google servisleri bulunmuyor ve yasal yollarla kurmak ise imkansız. Dolayısıyla kullanıcılar farklı seçenekler arıyorlar. Bu yazımızda ise size Google Play Store MIUI 12.5 kullanan cihazlara nasıl kurulur bundan bahsedeceğiz. Gelin başlayalım!

İlginizi çekebilir!  Ulefone Armor 8 Pro Tanıtıldı!

MIUI 12.5 İçin Google Servisleri Nasıl Kurulur? Google Play Store Nasıl Yüklenir

 

Öncelikle bu yöntemin her Xiaomi telefonunda çalışmayacağını söylemek gerekir. Google Play Store uygulamasına sahip olmak istiyorsanız cihazınızın Snapdragon 800 serisinden bir yonga seti (Snapdragon 855, 865, 888) tarafından güç alması gerekiyor. İlginç bir şekilde Google Play Store uygulamasını kurmanız için Google yükleyicisine ihtiyacımız bulunmuyor. Uygulamak için yalnızca bir ayarı açmanız yeterli oluyor. Sizleri bekletmeden yönteme geçelim.

  • Adım 1. Cihazınızın “Ayarlar” menüsüne girin ve oradan “Hesaplar&Senkronize” başlığını bulun.
  • Adım 2. “Basit Google Hizmetleri” seçeneğini aktif edin ve geçiş yapın.
  • Adım 3. Geriye gidin ve cihazınıza bir Google hesabı ekleyin.
  • Adım 4. Google Play Store şu anda uygulama olarak cihazınızda görünür durumda olmalı.
  • Adım 5. Uygulamayı çalıştırın ve herhangi bir izin istenirse kabul edin.
  • Adım 6. Tüm aşamalar bitti. MIUI 12.5 ile çalışan Xiaomi cihazlarınıza bu yöntemle Google Play Store kurabilirsiniz.
İlginizi çekebilir!  Silinen Dosyaları Kurtarma – Geri Getirme

Ne yazık ki bu yöntem yalnızca Snapdragon 800 yonga seti serisine sahip modellerde uygulanabiliyor. O yüzden daha farklı bir işlemcisi bulunan cihazda bu yoldan  maalesef verim alamazsınız. Yine de eğer bir çözüm arayışındaysanız ROM yüklemeyi deneyebilirsiniz. Cihazın Global ROM olarak adlandırılan versiyonunda Google hizmetleri ve Google Play Store ön yüklü olarak gelmekte. Tecrübelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın…

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chat sohbet mobil sohbet mirc chat