macOS Monterey Güncellemesi Çıktı

 

Aple WWDC 2021‘de duyurulmasını izleyen yazdan bu yana test edilen macOS Monterey güncellemesini herkes için indirime sundu. Sistem Tercihleri>Yazılım Güncelleme bölümünden sunulan ve 12 GB büyüklüğünde olan macOS 12 Monterey güncellemesinde epeyce yenilik yer alıyor

üncelleme ile FaceTime, mekansal ses desteğine, video paylaşmak ve müzik dinlemek için SharePlay işlevine, iki yeni mikrofon moduna sahip oluyor. FaceTime ile görüşme yaparken artık arka planlı bulanıklaştırabiliyor ve çevredeki sesleri engelleyebiliyorsunuz.

Safari tarayıcısı artık sekmeleri gruplar halinde birleştirme yeteneğine sahip oluyor. Sekme grupları Mac, iPhone ve iPad arasında eşitleniyor. Mac’te, tıpkı iOS’ta olduğu gibi çeşitli eylemleri otomatikleştirmek için Siri Kısayolları kullanılabilir hale geliyor.

İlginizi çekebilir!  Xiaomi cep telefonu fiyatları artacak

Ayrıca dikkat çekici olan Evrensel Kontrol işlevi oluyor. Bu özellik herhangi bir ek kurulum yapmadan aynı fare ve klavyeyi kullanarak Mac ve iPad arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlıyor. Herhangi bir aygıtta klavyeyi kullanarak metin girebilir, aygıtlar arasında içerik sürükleyip bırakabilir, Apple Pencil ile iPad’de çizim yapabilir ve ardından doğrudan Mac’teki uygulamalara resim ekleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

AirPlay yayınları, iPhone veya iPad’den Mac’e içerik oynatmanıza, göstermenize veya göndermenize film, oyun, fotoğraf ve sunum, müzik yayınlamanıza olanak tanıyor.

    • Odaklanma özelliği, kullanıcının şu anda ne yaptığına bağlı olarak uygulamalardan ve kişilerden gelen bildirimleri filtrelemesini sağlıyor. Mac’te ayarlanan odak ayarları, kullanıcının Apple ekosistemindeki tüm cihazlarına otomatik olarak uygulanır. Odak modunda, Mesajlar ve Slack gibi diğer desteklenen uygulamalar ilgili durumu otomatik olarak görüntüler
İlginizi çekebilir!  IPhone 13 tanıtıldı

Uyumlu cihazlar listesine girecek olursak:

  • iMac – 2015 Sonu ve daha yenisi
  • Mac Pro – 2013 Sonu ve daha yenisi
  • iMac Pro – 2017 ve daha yenisi
  • Mac mini – 2014 sonu ve daha yenisi
  • MacBook Air – 2015 Başı ve daha yenisi
  • MacBook – 2016 Başı ve daha yenisi
  • MacBook Pro – 2015 Başı ve daha yenisi

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chat sohbet mobil sohbet mirc chat