En Sık Yapılan Makyaj Hataları

              En Sık Yapılan Makyaj Hataları

     Makyaj yapmanın çok da zor bir şey olmadığını düşünürüz ancak hepimizin en az bir kez yaptığı büyük hatalar vardır. Hatta bu hataları hala yapanlarımız vardır. Videomuzu izledikten sonra bu hataları yapmayacaksınız. Eeee zararın neresinden dönerseniz kârdır.

  1. Suya dayanıklı maskara kullanmak 

Maskaranın kirpiklerimizde en uzun süre kalanı makbuldür gibi düşünürüz. Bu sebeple suya dayanıklı maskaralarımızı her gün kullanmayı tercih ederiz. Ancak bu maskaralar yoğun ve ağır kimyasal içerikleri nedeniyle kirpiklerinize zarar verir. Bu yüzden yağmurlu günler haricinde bu maskaraları kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

  1. Oje bazı kullanmamak

Oje sürmek zaten başlı başına zahmetli bir iş olduğundan çoğumuz baz oje kullanmayı atlarız. Ancak bu özendiğimiz ojelerimizin ömrünün daha kısa olmasına ve düzgün görünmemesine neden olur. Bu sebeple üşenmeyiniz ve baz oje sürünüz.

  1. Kirpikleri rimel sonrası kıvırmak

Çoğumuz kirpiklerimize rimel sürdükten sonra kıvırıcı ile kıvırtıp sabitlemek için de uzun uzun bekleriz. Ancak bu kirpiklerinize yapacağınız en büyük işkencedir. Bunun yerine öncesinde kirpiklerinizi kıvırmalı ve sonra hemen rimel uygulamalısınız. Bu sayede kirpikleriniz kırılıp dökülmez ve daha doğal görünür.

  1. Saç rengiyle kaşı aynı yapmak

Çoğu kadın saçlarını boyatırken aynı renkle de kaşlarını boyatır. Ancak bu yapacağınız en büyük hatalardan biridir ve sizi doğal olmaktan tamamen uzaklaştırır. Çünkü kaş renginiz saç renginizden her zaman birkaç ton açık ya da koyudur. Bu nedenle boyarken siz de bunu yapmalısınız. Eğer saçlarınız koyuysa bir kaç ton açık renk kaşlara, saçlarınız açıksa ise bir kaç ton koyu kaşlara sahip olmalısınız.

  1. Fondöteni el üstünde deneyip almak

Kozmetik dükkânlarında görmeye çok alışkın olduğumuz bir görüntüdür el üstüne fondöten deneyen kadınlar. Oysa el üstündeki derinin rengi her zaman yüzdeki deriden daha koyudur. Bu nedenle yüze uygulandığında koyu bir tene sahip olunur ve tüm ışıltı kaybolur. Fondöten alırken ürünün güvenli bir şekilde yüze ya da kol içine uygulanarak alınması doğru olanıdır. Ayrıca fazla dışarda duran test ürünlerinde oksijenle fazla temastan kaynaklanan pigment değişimleri olabilir ve hiçbir zaman orijinal ürünün yerini tutmaz.

  1. Fondöteni çok kalın sürmek

Sizin için önerildi  Özel Üretilmiş Milyon Dolarlık 10 Lüks Otomobil

Kalın ve yoğun olarak sürülen fondöten sizi yaşınızdan büyük gösteren hataların başında gelir. Bunun yerine, hafif bir fondöteni veya renkli bir nemlendiriciyi tercih edebilirsiniz. Uyguladıktan sonra makyaj süngerinizle, kırışıklıklara denk gelen fazlalıkları dağıtabilirsiniz.

  1. Göz altı kapatıcısı ile sivilceleri kamufle etmek

Göz altı kapatıcısı lekeleri kamufle etmek için değil göz altı bölgesini aydınlatmak için kullanılır. Göz altı kapatıcısı yerine cilt rengi ile aynı tonda olan bir kapatıcı bu iş için daha uygun olacaktır.

  1. Göz altına eyeliner sürmek

Göz altınıza eyeliner sürerseniz gözleriniz daha küçük gözükecek ve bu gözaltı morluklarınıza daha çok dikkat çekecektir. Eyelinerı göz kapağınızın üstüne ve dış kenarlarına doğru kalınlaşan bir çizgi şeklinde uygulayın.

  1. Tüm yüzünüze pudra uygulamak

Pudra burun, alın ve çene bölgesindeki parlak görünümü ortadan kaldırmak için kullanışlı bir üründür; fakat tüm yüzünüze uyguladığınız zaman kırışıklıkların öne çıkmasına neden olur. Pudra sürmekten kesinlikle kaçınmanız gereken en önemli yer ise göz bölgeniz.

  1. Gözaltlarını çok beyaz yapmak

Gözaltlarında beyaza yakın renkte kapatıcı kullanmak, zaten sorunlu olan gözaltı çevrenizi daha belirgin hale getirecek ve grileşmesine sebep olacaktır. Kapatıcı olarak doğru tercih 1 veya 1,5 ton açık bir kapatıcı kullanmak olacaktır.

Sizin için önerildi  11 Farklı Fiziksel Durumdaki İnsanın Gözünden Dünya!

 

 

Paylaşmak Güzeldir 🙂
error20

Admin Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir