İPhone 13 pro için büyük idda

Apple, Eylül ayında karşımıza iPhone 13 serisi  ile çıkacak. Bu seride daha küçük çentik ve daha büyük kamera lenslerinin yer alacağı uzun zamandır biliniyordu. Ancak bugün ortaya çok ciddi ve ilginç bir iddia atıldı. Bildiğiniz gibi iPhone’da USB-C’ye geçmemekte inat eden, uzak duran Apple, iPhone 12 ile  MagSafe adını verdiği manyetik şarj özelliğini barındıran aksesuarını duyurmuştu. Söylentilere göre şimdi ise Apple bu özelliği bir adım ileriye taşıyacak ve iPhone 13 Pro ile Lightning girişini bile ortadan  kaldıracak.

İlginizi çekebilir!  Samsung Galaxy A2 Türkiye de satışda

İnternete servis edilen  ve ortaya çıkan görsellerde Pro modelin herhangi bir girişe sahip olmayacağı açıkça görünüyor. Bu zamana kadar gelen sızıntılar ile de örtüşen bu tasarım oldukça şık görünse de kafada soru işaretlerin oluşmasının önüne geçemiyor. Çünkü Apple, iPhone 12 ile kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkarmıştı. Eğer yeni seride Lightning portu olmazsa kutu içeriğinden kablo da çıkarılacak. Bu da Pro modeli satın alanların ya Maxi ya da kablosuz şarj destekli bir aksesuar almasına neden olabilir.

İlginizi çekebilir!  Kripto paralara vergi geliyor

Tabii bunu ürün tanıtıldı ında net olarak göreceğiz..

Apple’ın aksesuar satmayı ne kadar çok sevdiğini biliyoruz. Bu yüzden Cupertinolu firma kullanıcılarını aksesuar almaya yönlendirebilir. Şimdilik sızdırılan bu görsellerin doğruluk payının olup olmadığı bilinmiyor. Bu yüzden bu konu hakkında yorum yapmak için biraz erken diyebiliriz. Ancak söz konusu Apple olunca böylesine radikal bir karar neden alınmasın da diyoruz.

Fiyat konusunda çip krizini bahane etmeyecek olan Apple, yeni seriyi de iPhone 12 fiyatından satışa sunacak. Ancak iş Türkiye’ye geldiğinde kur ve vergi gerekçe gösterilerek mevcut fiyatların da üzerine çıkacaklar. Android tarafında fiyatlar sürekli düşerken Apple’ın fiyat artırma politikası muhtemelen yakında ters tepecek. Bu yüzden Cupertinolu firmanın fiyatlarda bir iyileştirme yapması şar görünüyor

İlginizi çekebilir!  M1işlemcili ve 5G'li yeni iPad Pro tanitıldı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chat sohbet mobil sohbet mirc chat