Cep Telefonu Kullanımında Yapılan Yanlışlar

Cep Telefonu Kullanımında Yapılan Yanlışlar

  1. Akıllı cep telefonunuzu kutusundan çıkardığınız anda hemen şarja takmayın, eski bataryalardaki ilk sarjın en az 18 saat olması yeni nesil bataryalarda geçerli değildir.

 

  1. Akıllı cep telefonunuzu kutusundan çıkardığınız anda şarjı %10 gibi bir seviyeye gelene kadar istediğinizi yapın, ancak %10 altına düşürmeden ilk şarj işlemini %100’e geldikten 30 dakika sonra sonlandırın.

 

  1. İşlemci (CPU) hızını arttırmayın.
    Eğer akıllı cep telefonunuz Android işletim sistemi ile çalışıyorsa çeşitli yollarla işlemci hızı arttırılabilir. İşlemci hızını arttırırsanız akıllı cep telefonunuz aşırı derece ısınmaya başlayabilir.
  2. Aşırı ısıya dikkat.
    Akıllı cep telefonunuz yeni veya eski olsun fark etmez, eğer akıllı cep telefonunuzu aşırı derece sıcak alanlarda kullanıyorsanız veya güneş altında kullanıyorsanız aşırı ısıya maruz kalan cihaz yavaş yavaş ısınmaya ve sonunda patlamaya yol açabilir.
  3. Orijinal şarj aleti ve USB kablosu kullanın.

Genellikle patlamalar ile sonuçlanan orijinal olmayan ve kalitesiz USB kablosu ve şarj aleti kullanımı yapılan en önemli yanlışlardan biridir. Patlamanın yanı sıra batarya ömrüne ve telefonun ömrüne zarar veren sahte USB kablosu ve şarj aletleri veri kaybına da yol açabiliyor.

İlginizi çekebilir!  Disney+’ın yükselişi

Kısacası, akıllı cep telefonunuz yeni veya eski olsun hiç fark etmez, bu adımları uygulamazsanız akıllı cep telefonunuz bozulabilir, bozulmanın yanı sıra can ve mal güvenliğinizi tehlikeye atabilirsiniz.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chat sohbet mobil sohbet mirc chat