WhatsApp ‘ın Bu Özelliklerini Kullanıyor musunuz?

    WhatsApp ’ın Bu Özelliklerini Kullanıyor Musunuz?
Gün içerisinde sık kullandığımız WhatsApp ‘ın  özelliklerini ne kadar biliyoruz? Ne kadarına ihtiyaç duyup kullanıyoruz? Videomuzda  bu özelliklerin bazılarını sıraladık. İyi seyirler.

1- Teslim Ve Okunma Tarihleri

Gönderdiğiniz bir mesajın ne zaman karşı tarafa teslim edildiğini ve ne zaman “mavi tik”e dönüştüğünü yani ne zaman okunduğunu görmek isterseniz bunu görmek mümkün. Gönderdiğiniz mesajı basılı tutarak çıkan opsiyonlardan bilgi işaretini tıklayarak mesajın ne zaman gönderilip, ne zaman okunduğu bilgisini alabiliyorsunuz.

2- Grup Sohbetlerini Sessize Alma

Üye olduğunuz gruplardaki konuşmalar bazen sizi ilgilendirmiyor olabilir. Veya o sırada birileri gereksiz çok konuşuyor olabilir. Bu durumda mesajların uyarılarını almak istemiyorsanız ne yapacaksınız? Whatsapp alınan mesajları sizin okuyup istediğiniz veya istemediğiniz diye kategorize edemeyeceğine göre grup mesajlarının uyarılarından en azından bir süreliğine de olsa kurtulabilirsiniz. “Grup bilgisi”ni açarak, grup konuşmanızı sekiz saat, bir hafta veya bir yıl boyunca sessizleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken şey, konuşma ekranı açıkken grup veya kişi isminin yazılı olduğu tepedeki kısma dokunmak ve açılan ekranda “sessize al” seçeneğine tıklamaktır.

 3- Fotoğrafların İndirilmesi Kontrolünüzde Olsun

WhatsApp’tan paylaşılan her fotoğraf sizin fotoğraf galerinize düşecektir. Bu fotoğrafların bazıları sizin görmek istemediğiniz ve galerinizde bulundurmayacağınız türden fotoğraflar olabilir. Ayruca bu fotoğraf ve  videoların otomatik indirilmesi mobil verinizin daha fazla kota harcamasına sebep olacaktır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için fotoğraf ve videoların yüklenme özelliğinin sizin kontrolünüzde olması gerekir. Bunun için de WhatsApp ’ın otomatik yükleme özelliğini kapatmanız gerekir. Önce sağ üstteki üç noktaya dokunun. Açılan menüde ayarlar, hemen ardından veri kullanımına dokunun. Bu menüde karşınıza çıkan mobil veri bölümüne dokunduğunuzda hangi medya dosyalarının otomatik indirileceğine dair kutucuklar göreceksiniz. Hepsinin tikini kaldırın. Aynı ayarı kablosuz ağ bağlantısı için de yapabilirsiniz.

4- Mesajı Kalın veya İtalik Yapmak İsterseniz

Sizin için önerildi  En Çok İzlenen 10 Yabancı Dizi

Göndereceğiniz mesajı kalı veya italik yapmak isterseniz yapmanız gerek yazdığınız metni seçip, araç çubuğundaki üç nokta simgesine dokunarak istediğiniz şekil verme seçeneğini tıklamak.

5- Emoji Taraması Yapma

Whatsapp’ta çok fazla emoji olduğu için doğru anda doğru emoji karakterini bulmak çok zor olabiliyor. Zamanı tam belli olmamakla beraber, bir süre sonra emojiyi kelime kullanarak aramanız mümkün olacak. Şu an için Android’in beta sürümünde olan bu özellik yakın zamanda telefonlarımıza gelecek bir güncelleme. Resimde görüldüğü gibi göndermek istediğiniz emojiyle ilgili kelime girerek seçenekleri görüntüleyip istediğinizi kullanabiliyorsunuz.

 

Sizin için önerildi  Doğalgaz Faturasını Düşürmenin 8 Yolu

 

Paylaşmak Güzeldir 🙂
error
20

Onur Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir