Ünlülerin Birbirinden İlginç 13 Keşfedilme Hikayesi

Ünlülerin Birbirinden İlginç 13 Keşfedilme Hikayesi

            Çoğu kişinin ünlü olma hayali vardır ve birçok filmin senaryosu bu konu üstüne yazılmıştır. Filmleri seyrederken bize gerçekçi gelmiyor olabilir ama bu ünlülerin keşfedilme hikayeleri  gerçekten film gibi. Gelin bakalım nasıl meşhur olmuşlar?

 1. Fahriye Evcen

            Fahriye o dönem ailesiyle birlikte Almanya’da yaşıyor ve Türkiye’ye tatil için geliyor. Bir şekilde televizyonda program yapan Oya Aydoğan’ın programına seyirci olarak katılıyor ve hemen dikkat çekiyor. Oya Aydoğan da onu yapımcısı İbrahim Mertoğlu ile tanıştırınca olayla gelişiyor.

 1. Yıldız Tilbe

            90’lı yılların başında Sezen Aksu Fuar’da program yapıyor. Konseri bittikten sonra da tesadüfen Yıldız Tilbe’nin şarkı söylediği pavyona müzik dinlemeye gidiyor. Yıldız’dan o kadar etkileniyor ki, kendisine vokalistlik yapmasını teklif ediyor.

 1. Hande Soral

            Tolga Çevik’in Komedi Dükkanı programında seyirci olarak bulunurken programın interaktif bölümünde sahneye alınan Hande Soral, bu kadar ünlü olacağını o gün bilmiyordu büyük ihtimalle. Sahneden sonra oyunculuk teklifi gelmesiyle şu an hayatımızda yer alan ünlü isimlerden biri oluyor.

 1. Burak Özçivit

            Burak Özçivit’in babası oğlunun fotoğrafını Best Model of Turkey seçmeleri için jüriye gönderiyor ancak seçici kurul Burak’ın fotoğraflarını buruşturup çöpe atıyor. Son anda çöpteki fotoğraflar dikkat çekiyor ve Burak’ın talihi dönüyor.

 1. Sibel Can

            Nükhet Duru, Sibel Can’ın oryantal olduğu dönemlerde onu seyrediyor ve çok etkileniyor. Daha sonra Ali Kocatepe  ve Hıncal Uluç’a Sibel Can’dan bahsediyor. “Çok güzel bir kız, dansını seyredin”  diyor. Ekip toplanıp onu seyretmeye gidiyor. Ardından da Erkekçe dergisine poz vermesi için Sibel Can ile anlaşıyorlar. Bu pozdan sonra da Türkiye Sibel Can’ı konuşmaya başlıyor.

 1. Necati Şaşmaz

            Yurt dışında bulunduktan sonra Türkiye’de sigortacılık yapmaya başlıyor Necati Şaşmaz. Yönetmen Osman Sınav’dan da işiyle ilgili randevu istiyor ancak yönetmen “Gel seninle birlikte çalışalım” diyor, ardından da oyunculuk serüveni başlıyor.

 1. Kıvanç Tatlıtuğ

            Kıvanç Tatlıtuğ aslında başarılı bir basketbol oyuncusu.  Ancak bir talihsizlik sebebiyle sakatlanıyor. Herkes onun yakışıklılığını övüp model olmasını söylüyor ama o bunları pek takmıyor. Annesi, Beylikdüzü’ndeki bir marketin camında ‘Profesyonel mankenlerle çalışır mısınız?’ ilanını görünce, Tatlıtuğ’un yanında bulunan bir fotoğrafını gönderiyor.  Mankenlik, modellik derken işte karşınızda Kıvanç Tatlıtuğ.

 1. Ufuk Bayraktar

            Babasının kahvesinde çalışıyor Ufuk Bayraktar. Tabii kahve Cihangir’de ; ünlülerin bol olduğu bir muhit. Bir gün Zeki Demirkubuz çay içmeye o kahveye gidiyor ve Ufuk Bayraktar’a oyuncu olmasını teklif ediyor.

Sizin için önerildi  Eski Sevgiliyi Unutmak İçin 9 Garantili Yol
 1. Stelyo Pipis

            Stelyo’nun büfesi Beyoğlu’nda bulunuyor. Tost, sandviç yapıp satarken içeri bir gün Çiğdem Tunç giriyor. Çiğdem Tunç,  Stelyo’yu kankisi Mehmet Ali Erbil ile tanıştırıyor. Sonra Seda Sayan’ın menajerliği, sonra gece kulübü işletmeciliği ve şöhret…

 1. Hande Yener

            Hangi moda evi bilmiyoruz ama ünlülerin sık gittiği bir dükkanda tezgahtarlık yapıyormuş Hande Yener. Her nasıl oluyorsa Hülya Avşar ile bir şekilde konu şarkı söylemeye geliyor ve Hülya Avşar telefon numarasını veriyor Hande’ye.

 1. Nihat Altınkaya

            Aslında Ayvalık’ta yaşıyormuş Nihat, daha sonra İstanbul’a taşınmış. Çeşitli gece kulüplerinde kapıda güvenlik olarak çalışıyor o dönem. Bir gün İstiklal’de yürürken bir ajans sahibi onu görüyor ve arkasından gidip oyunculuk yapmasını teklif ediyor. İlk önce Funda Arar’ın klibinde oynuyor, sonra da ünlü oluyor.

 1. Cem Adrian

            Cem Adrian o zamanlar Etiler’de fal bakıyormuş. Müzikle de bir yandan uğraşırken bir türlü istediği kanalı bulamayan Adrian, bir gün misafirlerinden birinin “Seni Fazıl Say ile görüştüreyim” demesiyle şansını elde ediyor. Demosunu Fazıl Say’a ulaştıran isimse Demet Sağıroğlu.

 1. İbrahim Tatlıses

            Urfa’dan İstanbul’a ailesiyle gelen İbrahim Tatlı, çok zor işlerde çalışıyor o dönem. En son demir ustası olarak çalıştığı inşaatta kendi kendine türkü söylerken yoldan geçen Adanalı bir sinemacı tarafından fark ediliyor. Daha sonra Adana’da başlayan gazino programları ve İbrahim Tatlıses efsanesinin doğuşu gerçekleşiyor.

Sizin için önerildi      Sizden Hoşlandığını Belli Eden 5 Davranış 

 

 

 

 

 

Paylaşmak Güzeldir 🙂
error
20

Admin Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir