Tp-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici/Artırıcı Range Extender İncelemesi ve Kurulumu

 Tp-Link TL-WA850RE Kurulum ve İnceleme     

     Merhaba arkadaşlar bu yazımızda TP-Link markasının TL-WA850RE model ismine sahip menzil artırıcı cihazı inceleyeceğiz. 

     Öncelikle bu cihazı niçin kullanıyoruz, bundan bahsetmeliyim. Modemimizden gelen wi-fi sinyalinin modeme uzak odalarda yetersiz kalması durumunda menzil artırıcı cihazı modem ile wi-fi sinyali alamadığımız odanın ortasında bir yere konumlandırıyoruz. Doğru konumlandırmayı yaptıktan sonra artık kuruluma geçebiliriz. 

      Cihazın bir uygulaması mevcut. İstersek bu uygulama ile istersek de cihaz arayüzünden bu ayarları gerçekleştirebiliriz. Cihazının uygulamasının adı Tether’dir. Biz ise kurulumu cihaz arayüzünden tarayıcı vasıtası ile bilgisayardan yapacağız. Cihazımızı prize taktıktan sonra PC wi-fi tablosundan TP_Link cihazını bulup cihaza bağlanıyoruz. Daha sonra tarayıcıyı açıp adres satırı kısmına 192.168.0.254 yazıyoruz. Bu kısımda cihaza giriş için bir şifre belirlememiz isteniyor. Şifreyi belirledikten sonra, cihaz etrafımızdaki kablosuz ağ sinyallerini taramaya başlıyor. Sinyalini tekrarlamasını istediğimiz ağı seçip, şifresini giriyoruz. Bu aşama gerçekleştikten sonra tekrarlanacak ağın adını ve şifresini belirliyoruz. Kaydet butonuna basıyoruz ve cihaz kurulum için tekrar başlatılıyor. Bu aşamada bir yüzde ilerlemesi göreceksiniz. Yüzde yüze ulaşınca işlem başarılı olarak gerçekleşmiş oluyor. Görüntülü anlatım için aşağıdaki videoya bakabilirsiniz.

       Tp-Link TL-WA850RE Menzil Genişletici/Artırıcı Range Extender İncelemesi ve Kurulumu videosuyla karşınızdayız. İyi seyirler. Video aşağıdadır.

Sizin için önerildi  Türk Spor/Futbol Kulübü Logolarının Tasarım Hikayeleri Tarihsel Değişimleri ve Anlamları
Paylaşmak Güzeldir 🙂
error
20

Admin Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir