Özel Üretilmiş Milyon Dolarlık 10 Lüks Otomobil

Özel Üretilmiş Milyon Dolarlık 10 Lüks Otomobil

Onlar sadece “Zenginler” için üretildi. Çünkü bu modeller çok özel müşterileri için özel olarak tasarlanmış ve en az 100 en çok 1000 adet olacak şekilde üretilmiştir.

  1. Supercar 

Jaguar Hybrid Supercar, sadece 250 adet üretildi ve fiyatı ise 1,1 milyon dolar.

  1. Pagani Huayra

Büyük ve korkunç rüzgar tanrısı Aymara Huayra’nın adını alan Pagani Huayra, 700 beygir gücünde 3 ton ağırlığında ABD pazarı için üretilen bir İtalyan spor otomobili. Sadece 20 adet üretildi, fiyatı ise 1.1 milyon dolar.

  1. McLaren F1

Oldukça iddialı bir yarış otomobili. Autocar dergisi tarafından dünyanın en iyi otomobili seçildi. Fiyatı 1.1 milyon dolar.
7. Maybach 62 Landaulet

Hız ve lüks tutkunlarını tahrik etmek amacıyla üretildi. Alman lüks otomobil üreticisi Maybach tarafından sadece süper-zenginler için özel olarak üretildi. Fiyatı da milyardere özel, 1 milyar 35 milyon dolar.
6. Bugatti Veyron Sedan

Fransızların yüksek performanslı otomobili Bugatti,1998 yılında Volkswagen tarafından satın alındı. Ve efsane yeniden yaratıldı. Fiyatı dudak uçuklatıyor tam 1,4 milyon dolar. Astronomik fiyatına rağmen 1.500 adet satılması bekleniyor.

  1. McLaren Mercedes SLR Stirling Moss

Sizin için önerildi  Bilgi Deryası Android Uygulaması Yayında

Sadece 75 adet üretildi ve fiyatı 1,7 milyon dolar. Her türlü konfora sahip bu model maksimum 217 km hız yapabiliyor.

  1. ST1 50S Zenvo

Danimarka spor araba şirketi Zenvo’nun ürettiği bir süper model.  2011 yılında ABD pazarına girdi. Sadece 3 kırmızı, 1 beyaz ve  1 adette mavi rengi üretildi. Etiketi sıradışı 1,8 milyon dolar . Var mı artıran!

3. Aston Martin One-77

Ve efsane marka Aston Martin. 2 milyon dolarlık etiketine rağmen  7 litre V12 motoru ile iki kapılı bu coupe anında tükendi. Bir hayranı bu model için  4,4 milyon dolar teklif etti.

  1. Bugatti Veyron 16.4 Cabrio

Bugatti Veyron 16.4 Cabrio, dünyanın en pahalı yeni araçlarından. Etiketinde   2 milyon dolar yazıyor. 1001 beygir gücü, 8 litrelik motoru ile 40 dakika içinde New York’tan  Philadelphia’ya gidebiliyor. Saatte 253 kilometre maksimum hıza ulaşabiliyor.

1. Lamborghini Sesto Elemento

2.9 milyon dolar yani yuvarlak rakamla 3 milyon dolar fiyatı ile milyon dolarlık otomobillerin en pahalısı.  Lamborghini Sesto Elemento, lüks otomobil meraklıları  için sadece 20 adet üretildi.

Sizin için önerildi  Cep Telefonunun Hayatımızdan Çıkardığı 23 Şey

 

 

Paylaşmak Güzeldir 🙂
error20

Onur Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir