Eski Sevgiliyi Unutmak İçin 9 Garantili Yol

Eski Sevgiliyi Unutmak İçin 9 Garantili Yol

Bazen eski sevgiliyi geri getirmek yerine unutmak gerektiğini kim inkar edebilir? İşte eski sevgiliyi unutmak gereken anlarda onu unutmanın en kesin ve garantili yollarını öğrenmek isteriz.

  1. Spor yap, dans et ve egzersiz yap. Çünkü bu aktiviteler, beynin serotonin seviyesini yükselterek aşkın acı dolu anılarının üzerine sünger çeker.
  2. Eski sevgiliyi hatırlamak, gerçekten aşk acısı yaşamana sebebiyet veriyorsa ve onu unutmak konusunda hakikaten kararlı isen onunla her türlü iletişime son vermek durumundasın.

Evet, sosyal medya veya e-posta yoluyla haberleşme dahil her türlü haberleşme yolunu kesmelisin. Telefon etme ve mesaj çekme gibi aşk acısını körükleyen irtibat kurma yollarına set çekmelisin.

  1. Arkadaş olarak kalma ve hatta ortak arkadaşlarınızla bile belli bir süre hiç görüşme. Onun arkadaşı olarak kalman değil, arkadaşının arkadaşı ile görüşmen bile eski sevgiliyi unutmak için atacağın bütün olumlu adımları baltalayacaktır. Bu sebeple, “dost olarak ayrılma” taktiği, sadece çekeceğin çileyi arttırır.
  2. Yazmak, aşk acısından bunalan kalbinin rahat bir nefes alması adına harika bir yöntemdir. Evet, eski sevgiliyi unutma yollarından biri de yazarak rahatlamaya çalışmaktır.
  3. Dostum, arkadaş arkadaşın sponsoru olduğu gibi böyle acılı ve sancılı zamanlarda en yakın destekçisidir de. Dolayısıyla “kanka destek sistemi” adını verebileceğimiz bu destek sistemini devreye sokmalısın.
  4. Eski sevgilinle bağdaştırdığın objelerden bir an evvel kurtulmalısın.

Dostum, onun izini taşıyan ve yüzünü hatırlatan mektup, fotoğraf, kolye gibi nesneler, aşk acısını tetikleyen ve eski sevgiliyi unutmaya engel olan kalbe zararlı şeylerdir.Bu nesneleri göz önünden uzaklaştırarak acılar içinde kıvranan kalbine daha fazla yüklenmemiş olursun.

Sizin için önerildi  Bir Akıllı Telefona En Fazla Kaç Para Verilmeli?
  1. Birlikte gittiğiniz mekanlardan uzak dur. Mademki eski sevgiliyi unutmak istiyorsun; o halde onu hatırlatan ve çoğu zaman da hüzün duygusunu besleyen mekanlardan uzak durmalısın. Çünkü bu mekanlar, “bak ilk buluşmamız burada gerçekleşmişti, ilk kez burada görmüştüm onu, elini şu masada tutmuştum” şeklindeki cümlelerin zihninden geçmesine sebep olur.
  2. Eski sevgilinle rastlaşma olasılığın olan yerlerden de uzak durmanı öneririm. Hani insan eski sevgilisinin takıldığı yerleri bilir de onu görmek arzusuyla “kaza süsü” vererek o mekanlara uğramak ister ya. İşte bu arzunu da dizginlemek zorundasın; çünkü rastlaşma ihtimaliniz olan yerler eski sevgiliyi unutma yollarını baltalayan olumsuz bir hava oluşmasına sebep olur.
  3. ESKİ SEVİGİLİNİ UNUTMAK İÇİN BOL BOL KİTAP OKUYABİLİR VE BU KİTAPLARDAKİ FARKLI DÜNYALARIN İÇİNE DALARAK KENDİNİZİ BİLE UNUTABİLİRSİNİZ.

Paylaşmak Güzeldir 🙂
error
Sizin için önerildi  Türk Kahvesi Hakkında 10 İlginç Bilgi
20

Admin Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir