Demirdöküm Exacontrol 7R Kullanım Kılavuzu / Nasıl Kullanılır? Gün ve Program Ayarı Nasıl Yapılır?

Demirdöküm Exacontrol  7R Kullanım Kılavuzu ve Program Ayarı

SAAT ve GÜN AYARI

           

      Öncelikle doğru ayarı yapmamız için saat ve günü doğru ayarlamalıyız. Bu kısımda dikkat edeceğimiz nokta saat formatının 12 saat formatında olduğudur. Diyelim ki saat öğleden sonra 1.00 ise saati gösteren sayıların hemen altında PM yazısını görürsünüz.  Saat gece 1.00 ise saati gösteren rakamların altımda AM yazısını görürsünüz. Gelelim günlere. Günlerin ismi İngilizcedir. Bu aşamada İngilizce gün isimlerini bilmelisiniz. Telaş yapmayın lütfen. Cihazda gösterilen gün isimlerini aynen yazıyorum.

PAZARTESİ-M                                   PERŞEMBE-TH                  CUMARTESİ-SA                               

SALI-TU                                              CUMA-F                               PAZAR-SU

Sizin için önerildi  Limonun Mucize Yaratan 13 Harika Etkisi

ÇARŞAMBA-W

                Saat ve gün ayarını yapmak için sağ taraftaki kapaklı bölümdeki SELECT ve SET tuşlarına aynı anda basın. Biraz sonra elinizi kaldırın. Saat hanesi yanıp sönmeye başlayacak. Soldaki aşağı ve yukarı ok tuşları ile saat hanesini ayarlayın. Ayarlarken yukarıda belirttiğim AM ve PM ayarına dikkat edin. Saat hanesini ayarladıktan sonra dakika hanesine geçmek için SELECT tuşuna basın. Onu da aşağı yukarı tuşları ile ayarladıktan sonra gün hanesine geçmek için tekrar SELECT tuşuna basın. Günü de ayarladıktan sonra SET tuşuna basıp gün ve saat ayarını tamamlayın.

PROGRAMLAMA AYARI

Cihazın bizlere sunduğu en önemli özellik şüphesiz istediğimiz saat ve günde evimizin istediğimiz sıcaklıkta olmasını sağlamasıdır. Bu ayar için yapmamız gereken kapağı açarak, SET tuşuna basmak. Bu aşamada ekranda hafta içi günleri yanıp söner. Hafta içi hafta sonu programlaması arasında geçiş yapmak için yukarı aşağı ok tuşlarına basın ve SELECT tuşuna basarak program ayarına geçin. Program ayarında gün 5 zaman dilimine ayrılmıştır. Zamanlar ve dereceler arasındaki geçişler için SELECT tuşuna basın. Saat ayarı ve dereceyi istediğiniz seçeneğe getirmek için ise yukarı aşağı ok tuşlarını kullanın. 5 zaman dilimini ayarladıktan sonra SET tuşuna basarak kapağı kapatın. Beş saniye sonra ayar kaydolacaktır. Aynı işlemleri hafta sonu için de uygulayın.

Sizin için önerildi  2018 Ocak Zamlı Öğretmen Maaşları Belli Oldu Derece Kademeye Göre Maaşlar Haberimizde

DONMA KORUMASI AYARI

  Cihazın diğer bir özelliği de kışın evden birkaç günlüğüne uzaklaştığınızda kombinizi donma korumasına alması. Bunun için cihazın sol alt kısmında yer alan ve üstünde ampul ve kar işareti bulunan düğmeye uzun basmanız gerekiyor. Bunun sonucunda cihaz kendini 5 dereceye ayarlayacak ve kombinizin donmasını engelleyecektir. Donma korumasını devreden çıkarmak için ise aynı işlemi tekrar uygulamalısınız.

Sizin için önerildi  Öğretmen Performans Sistemi Nedir? Nasıl Değerlendirme Yapılacak?

 

 

CİHAZI DEVRE DIŞI BIRAKMAK/KAPATMAK

Cihazın son özelliği ise yaz geldiğinde artık cihaza ihtiyacınız kalmayacağı için cihazı kapatmak. Cihazı kapatmanız durumunda yaptığınız program ayarı da silinmeyecek. Bu işlemi yapmak için cihazınızın yukarı ve aşağı tuşlarına cihaz kapanana kadar aynı anda basmanız gerekmektedir.

 

 

 

MANUEL AYAR

Odanızın anlık sıcaklığını kontrol etmek için sol alttaki ampul simgeli düğmeye dokunmalısınız. Bu aşamada ekran ışığı açılacak ve o anki sıcaklık değeri ekranda gözükecektir. Ayarlanan sıcaklık için ise yukarı veya aşağı ok tuşlarından birine basmanız yeterli olacaktır.

Paylaşmak Güzeldir 🙂
error20

Onur Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir