Bir Akıllı Telefona En Fazla Kaç Para Verilmeli?

       Evet sevgili dostlar, para kazanma ve çalışma şartlarının oldukça zor olduğu şu günlerde bir telefona sizce kaç para verilebilir?

       Şunu söylemeliyim ki günde en az öyle veya böyle on saatimizi iş başında geçiriyoruz.  Yani çalışmak oldukça yorucu ve stresli bir durum. Bu çalışmamız karşılığında da hepimiz hak ettiğimizden az paralar kazanıyoruz. Ülkemizde şu günlerde asgari ücret halen 1400 TL seviyelerinde dolaşıyor. Bu durumun üzerine her gün gelen zamlar ve dövizdeki yükseliş oldukça belimizi büküyor. 

        Bu şartlar altındayız ve yeni bir telefona ihtiyacımız var ya da biz öyle hissediyoruz. Araştırmalara başladık ve akıllı telefon piyasasının bir hayli uçuşa geçtiğini gördük. Bu durum bizi oldukça düşündürmeye başladı tabii. Alternatifleri aramaya koyulduk. Bildiğiniz üzere yeni amiral gemisi akıllı telefonlar için 5000-6000 TL’lerden bahsedilir oldu. Bu durumda ilk işimiz tabii ki de cebimizi bir yoklamak oluyor. 

       Peki bir akıllı telefona bu paraları vermeye gerek var mı? Bu telefonla ne yapacağız mesela? Telefona binip bir gezintiye çıkamayacağımıza göre sonuçta bir ”Şahin” parası veriyoruz yapsa iyi olurdu diyesi geliyor insanın. Öyleyse bir insanın bu denli çabuk tüketilen bir teknolojik ürünü alırken daha az para harcaması gerekiyor. Her sene veya en fazla iki senede bir değiştirdiğimiz bir ürün bu sonuçta. Tabii ben en pahalısını alırım 4-5 sene kullanırım diyenler de olacaktır. Bozulmazsa kullanırsınız tabii ama bozulmasa da çok yavaşlayacaktır. Ayrıca telefonu kullanırken düşürüp çatlatma ve kırma ihtimalini de unutmamak gerekir.

Sizin için önerildi  Türkiye’nin Yerli Silah Teknolojileri !

        Sonuç olarak saydığım bu sebeplerden dolayı bence bir akıllı telefona bir aylık net maaşınızdan fazlasını vermemek yapılacak en akıllıca şey olsa gerek.

Paylaşmak Güzeldir 🙂
error
20

Onur Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir