Xiaomi Amazfit Bip İncelemesi Şarjı En Uzun Süre Giden Akıllı Saat

       Xiaomi Amazfit Bip İncelemesi Şarjı En Uzun Süre Giden Akıllı Saat

       Merhabalar, bu yazımızda şarjı en uzun süre dayanan akıllı saat olarak bilinen Xiaomi Amazfit Bip cihazını mercek altına alıyoruz.

       Öncelikle Tasarım ile başlayalım. Cihaz0 kare bir tasarıma sahip ancak köşeler oldukça yuvarlatılmış. Bu durum da akıllı saatin daha hoş görünmesine sebep oluyor. Cihazın ekranı tam olarak 1,28 inç boyutunda. Çizilmeye dayanıklı olan bu cihazın ekranı Corning Gorilla Glass 3 ile güçlendirilmiş. Renkli bir ekrana sahip olan cihazın ekran teknolojisi ise Transflective LCD. Gövde yapısı olarak plastik kasa tercih edilmiş. Göve renk seçenekleri ise siyah, beyaz ve turuncudan ibaret. Kayış malzemesi olarak da silikon tercih edilmiş. Kordon renk seçenekleri ise beyaz, lacivert ve siyah renklerden oluşuyor.,

Önerilen Yazı–Xiaomi Amazfit Pace İncelemesi

       Gelelim teknik özelliklere. Ekranı günümüz telefonlarından da aşina olduğumuz ‘,5D kavişli ekran teknolojisine sahip. Çoklu dokunmatik ekranın yanında her zaman açıık yani İngilizce tabir ile ‘’Always On’’ ekrana sahip. Bu özellik ile çoğu zaman cihazın ışığını yakmadan saaati görebiliyorsunuz. Tabii güneşin altında ekranı görmek oldukça zor. Xiaomi Amazfit Pace cihazında kullanılan ekran teknolojisi sayesinde Amazfit Pace cihazının ekranı güneş altında çok daha iyi gözüküyor, çok daha iyi bir performans gösteriyordu. Amazfit Bip’in ekranını bileğinizi göz hizasına kaldırdığınızda veya saatin sağ tarafındaki tuşa bastığınızda yanıyor.

       Xiaomi Amazfit Bip’te titreşim özelliği mevcut. Cihazın üstünde hoparlör ve mikrofon bulunmuyor. Tüm bildirimler size titreşim yoluyla iletiliyor.  IP&X sertifikasına sahip bu cihaz toza dayanıklılık gösteriyor. Ipx8 sertifikası da cihazın suya karşı dayanıklılığını ifade ediyor. Cihazda GPS bulunmakta. Ayrıca cihazın desteklediği bir diğer özellik de nabız sensörüne sahip olması dolayısıyla kalp atış hızınızı yani nabzınızı ölçebilmesi ancak nabız sensörünün manuel olarak ölçüm yapmaması cihazın eksik yanlarından bir tanesi.

       Cihaz üzerinde alarm kurma, pusula, Barometre yani basınç sensörü bulunmakta. Android 4.4.2 ve IOS 8 sürümlerindne itibaren tüm sürümlerle uyumlu çalışabilmekte. Saat ara yüzü değiştirme ve yükleme gibi özellikler de mevcut.

Sizin için önerildi  Silinmeyen Dosyaları Silme

       Gelelim bu saatin en can alıcı özelliğine. Neymiş dediğinizi duyar gibi oluyorum. Tabii ki batarya. Cihazın pili 190 mAh değerinde bir Li-Polymer cinsinde batarya. Bu bataryayı kutunun içinden çıkan şarj doku vasıtasıyla 150 dakika içinde şarj etmeniz mümkün. Bu batarya saati 25-30 gün arası idare edebiliyor. Sadece bu sebebi göz önünde bulundurarak bile bu saat alınır diyorum.

       Cihazın inceleme videosunu aşağıda bulabilirsiniz. İyi seyirler, iyi günler.

 

       Cihaz telefonunuz ile bluetooth üzerinden eşleşiyor ve Mi Fit uygulamasından sizin belirlediğiniz uygulamalardan size bildirim gönderebiliyor. Gelen mesajları okuyabiliyor ancak cevap yazamıyorsunuz. Okuma demişken unutmadan söyleyeyim Cihaz mesajlardaki emojileri ve Türkçe karakterleri soru işareti olarak gösteriyor.

 

Paylaşmak Güzeldir 🙂
20

Admin Yazar

Site Kurucusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir