; HarmonyOS’u Alacak Cihazlar

  • Huawei, 2 Haziran’da büyük bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Şirket yeni amiral gemi telefon ailesi P50’yi, Çarşamba günü bizlerle buluşturacak. Tabii amiral gemi telefon görmeye alışığız, bizim için önemli olan, HarmonyOS’un herkese açık sürümü de bu etkinlikte bizlerin karşısına çıkacak. Şimdi ise, HarmonyOS’u alacağı iddia edilen Huawei telefonlar paylaşıldı. Listede şirketin güncel amiral gemileri ve orta seviye telefonları bulunuyor. Elbette kesin değil, ancak bize yol göstermesi açısından oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

Huawei’in HarmonyOS için büyük planları var, şirket yıl sonuna kadar Android’e rakip olmasını istediği bu işletim sistemine sahip cihazların sayısını 300 milyona ulaştırmayı hedefliyor. Bu hedefe ilk adım da, işte görkemli duyuru etkinliğinde atılacak. HarmonyOS’u alacak cihazların bir kısmı, yeni duyurulacak ürünler olacak. Mesela Huawei, Watch 3 akıllı saati ve MatePad Pro 2 tabletleriyle ilgili geçtiğimiz günlerde tanıtım videoları yayınlamıştı. Bu 2 ürünü, Çarşamba günü göreceğiz ve P50 modelleriyle beraber HarmonyOS ile kutudan çıkan ilk cihazlar olacaklar.

İlginizi çekebilir!  Silinmeyen Dosya ve Klasörleri Silme

Elbette yeni seri ürünler, HarmonyOS’i alacak cihazların çok küçük bir kısmını oluşturuyor ve şirketin asıl odaklanacağı nokta, Android işletim sistemine sahip mevcut tablet, telefon ve saatlerini Harmony OS’a güncellemek olacak. Bu güncelleme süreci, çok kısa süre içerisinde (muhtemelen 2 Haziran) da başlayacak ve biraz uzun sürecek.
Sektör kaynaklarından gelen iddiaya göre, HarmonyOS işletim sistemini alacak ilk parti cihazlar arasında Mate 40, Mate 40 Pro, Mate 40 Pro+, Mate 40 RS, Mate X2, Nova 8, Nova 8 Pro ve MatePad Pro bulunuyor. Bu cihazların HarmonyOS dağıtımları muhtemelen Çarşamba günkü etkinlikten sonra başlayacak.

İlginizi çekebilir!  Realme GT 5G Türkiye’de Satışa Sunuldu

Bu bilgiyi bize aktaran kaynak ayrıca, fiziksel mağazalardaki birçok cihazın HarmonyOS’a güncellendiğini ve kullanıcılar için uygulamalı deneyim fırsatının 2 Haziran etkinliğinden kısa bir süre sonra başlayacağını belirtiyor. Buna ek olarak, bu listeden edindiğimiz cihazlar HarmonyOS’a yükseltilecek ürünlerin yalnızca küçük bir kısmı ve güncellemenin, sonraki dalgaları da olacak ve daha fazla telefon, yıl sonuna  kadar HarmonyOS’u almış olacak.

HarmonyOS ile ilgili halen daha çok az şey biliyoruz, aklımızda onlarca soru var. İşletim sistemiyle ilgili, EMUI 11 ile HarmonyOS’u arayüz yönünden karşılaştıran bir video gibi çok sınırlı detaylara sahibiz. Bu videodan gördüğümüz kadarıyla, ara yüz ve HarmonyOS, birbirine fazlaca benziyor. Bu da önceki Huawei güncellemelerinden bilinen bir şeydi. Yine Huawei’in HarmonyOS’unun, derin yapısında Android’e fazlaca yakın olduğunu söyleyen raporlar var. Tüm bu raporların ve paylaşılan görüntülerin doğruluğunu ve HarmonyOS’un nasıl bir deneyim sunacağını, güncellemeyi alan cihazlarda veya yeni ürünlerde göreceğiz. Bunun için de medyaya, inceleme ürünlerinin gönderilmesini beklememiz gerekiyor. Biz de Teknosa’da falan inceleriz artık.😀

İlginizi çekebilir!  Yemeksepetine Siber saldırı

 

Biz Harmony os hakkında ne düşünüyorsunuz? Bizimle paylaşmak isterseniz yorumlarınızı bekleriz…

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

chat sohbet mobil sohbet mirc chat