Uygulamamızı denediniz mi ?

En Tatlı ve En Güzel Kedi Cinsleri

En Tatlı ve En Güzel Kedi Cinsleri

Kediler uzun yıllardır insanların en yakın dostu olmayı başarmış ve evcilleştirilmiş hayvanlardır.  Kedileri sevenler için derlediğimiz en tatlı ve en güzel kedi cinsleri videosuyla  karşınızdayız. İyi seyirler.

 1. İran Kedisi

İran kedisi (Persian), zekası, dostluğa ve aileye olan bağlılığı ile bilinen tüylü kediler arasındadır. Bakımı ise biraz zahmetlidir. Her gün düzenli olarak fırçalanması gerekir. Yumuşak bir fırça ve nazikçe fırçalanmalı ve mümkünse kuru şampuan ile temizlenmeli. İran kedisi, evde beslenebilecek kedi cinsleri arasında yer alıyor.

 1. Chinchilla

Evinizde sakin bir kedi beslemek istiyorsanız en sakin kedi cinsi olan Chinchilla tam size göre. Yumuşak tonlardaki sesi, sevgisini belli eden hareketleri ile evde beslenebilecek kediler arasındadır. Hassas bir görünüme sahip olan bu kediler oldukça dayanıklı ve sağlıklıdır. Persian ırkının temel özelliklerini taşısalar da Persian ırkı içinde farklı bir sınıf olarak değerlendirilir. Tüylü kedi cinsleri arasında bulunduğu için günde en az 15 dakika tüyleri fırçalanmalıdır.

 1. British Shorthair

İngiltere kökenli bir kedi ırkı olan British Shorthair, yoğun ve pelüş tüyleri ile dikkat çekmekte. Tüylü kediler seviyorsanız,  bu kedi türünün tüylerinin çok uzun olmadığını söyleyelim. Yuvarlak yanakları ve tombul vücutları ile evde beslemeye uygun bu kedi türünü çok beğeneceksiniz. Tüyleri çok uzun olmadığı için düğümlenmez ve bakımı daha kolaydır.

 1. Maine Coon

Büyük ve tüylü kedileri kim sevmez ki? Maine Coon kedi cinsi tam da bu tanıma uyuyor. Sessiz, dost canlısı ve insanlara bağlı olan bu cins kedi oldukça fazla bakım gerektiriyor. Uzun tüylerini tek başına temizleyemedikleri için sahiplerinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Hareketli yapıları olduğu için genellikle hareketli insanlar tarafından tercih edilir. Ağaca tırmanmayı seven Maine Coon kedileriyle kampa gidebilirsiniz.

 1. Scottish Fold

Devamlı sevmek isteyeceğiniz, kucağınızdan bırakmak istemeyeceğiniz kedi cinsi arıyorsanız, Scottish Fold tam size göre. Sevimli görüntüsü ve akıllı hali ile kısa sürede bulunduğu ortama uyum sağlar. Sevecen yapısı ile aile bireylerine kendini kolayca sevdirir. Scottish Fold kedi cinsi, evde yalnız kaldığı zaman da sıkılmaz. Yoğun tempoda çalışanlar evde beslenebilecek kediler arasından bu cinsi tercih edebilir. Tabi ona oyalanacağı bir sürü oyuncak almaları faydalı olacaktır.

Sizin için önerilen:  Windows 10 Kurulum USB’si Hazırlama
 1. American Shorthair

Fazla bakım gerektirmeyen bir kedi cinsi arıyorsanız American Shorthair beslemeyi tercih edebilirsiniz. Özgürlüğüne düşkün olan bu kedi türü, zeki ve hareketlidir. Çocuklarla da oldukça iyi anlaşır. Aynı zamanda evde beslenebilecek en tatlı kedi cinsleri arasında yer alır.

 1. Exotic Shorthair

Narin bir kedi ırkından olan Exotic Shorthair’ın bakımı biraz zahmetli olabilir. İran kedisiyle American Shorthair kırması olan kedi cinsidir. İran kedisi gibi yumuk bir suratı vardır. Tüyleri ise kısa ve yumuşacıktır. Tüylü kedi cinsi olduğu için düzenli olarak fırçalanmalıdır. Bu cins, ülkemizde çok az sayıda bulunur.

 1. Birman Kedisi

Gözleri mavi olan bir kedi cinsidir. Sahibine çok düşkün olduğu kadar kucakta durmayı da çok sever. En sakin kedi cinsleri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Devamlı kucağınızda sevebileceğiniz bir kedi istiyorsanız, sakin yapıya sahip olan Birman kedilerinden edinebilirsiniz. Uzun ve ipeksi yapıdaki tüylerini düzenli fırçalamakta fayda var.

 1. Tiffanie

Tiffanie cinsi kedilerin en belirgin özelliği nazik, sevecen ve yumuşak huylu olmasıdır. Sahibinin duygularını anlayan ve değer veren hassas bir yapısı vardır. Zeki ve oyuncu olmalarının yanında kucakta durmayı da severler. Uzun tüylü kediler gibi bakım gerektirmese de düzenli olarak taranması ve fırçalanması faydalı olacaktır.

 1. Van kedisi

Kendini temizleme konusunda son derece becerikli olan bu kedi türü aynı zamanda zeki ve insana bağlıdır. Suda oynamayı seven ve kendi isteğiyle  yüzen tek kedi türü Van kedisidir. Kucağa alınmaktan hoşlanmayan ve iyi bir avcı olmasıyla bilinir. Gözlerinin biri kehribar biri mavi olan nadide bir kedi ırkıdır.

 1. Bengal Kedisi

Benekli türdeki evcil kedilerdir. Özel cins kedi olarak yetiştirilirler. Orta büyüklükte ve egzotik türdedirler. Yabani bir güzelliği sahip olduğu kadar yeteneklidirler. Hareketli yapıya sahip oldukları için devamlı oyun oynamaya hazırdırlar. Tasma takarak dolaştırmaya çıkabilirsiniz.

Sizin için önerilen:  Neden Hıçkırık Tutar? Nasıl Geçer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir