Uygulamamızı denediniz mi ?

En Popüler Köpek Cinsleri Irkları

En Popüler Köpek Cinsleri Irkları

1-Labrador Retriever

Sakin mizacı ve her yola gelmesiyle bilinen köpek ırklarından biridir. Üstelik hem çocuklara hem de apartman ortamına sağladığı uyum nedeniyle listemizin en popüler ırkı arasında yer alıyor. Bakımı kolaydır, ihtiyaçları azdır ve fiziki yapısıyla insanların dikkatini çekmeyi başarır.

2-Alman Çoban Köpeği

Bazen Alman kurdu bazen ise Kurt Köpeği adıyla isimlendirdiğimiz bu köpekler genellikle yüksek eğitim kapasitesiyle biliniyor. Birçok kamu kuruluşunda ve özel ekiplerde koruma ve araştırma görevlerinde kullanılan Alman Çoban Köpeği insanların beslemek için en çok tercih ettiği cinslerden biri. Atletik ve çevik yapısının yanı sıra korumacı özelliği sayesinde Alman çoban köpeğini birçok alanda yetiştirip kullanabilmek mümkün.

3-Golden Retriever

Golden Retriever da listemizin en popüler köpek cinslerinden biri. Esasen kuş avcılığında kullanılan bu hayvanlar, yıllarca insanoğluna farklı şekillerde hizmet etmiş en sosyal ve arkadaş canlısı hayvandır. İnsanlarla kolay anlaşması onu çok iyi bir aile köpeği ve sosyal hale getirse de bu arkadaş canlılığı nedeniyle kesinlikle iyi birer bekçi köpeği değildirler. Az havlamaları ve minimum ihtiyaçlarıyla bilinen Golden Retriever cinsi elbette tatlılıklarıyla da dikkat çeken cinsler arasındadır.

 

Sizin için önerilen:  Diş Macununun Şaşırtıcı 15 Kullanım Şekli

 

 

4-Terrierler

Elbette terrier bir köpek ırkı değil, köpek ırk grubudur. Fakat içerisindeki üyelerinin sayısının çok fazla olması nedeniyle bu seçeneği de listemize eklemeyi uygun gördük. Küçük yapıları ve genellikle tüy sorunlarının az olması nedeniyle Terrierler sıklıkla ev köpeği olarak tercih ediliyor. Yine bahçeli evlerde de sıklıkla tercih edilen terrierler, fiziki özellikleri nedeniyle caydırıcılığa sahip olmasa da kesinlikle iyi bir uyarıcıdır.

5-Beagle

Beagle, en popüler ırklar arasında mutlaka yer alması gereken bir ırk. Zira küçük boyutları ve bekçi köpeği mizacı nedeniyle apartman yaşantısına fazlasıyla uygun olan bu ırk sıklıkla farklı amaçlar için yetiştirilmektedir. Çok iyi birer iz sürücü olan Beaglelar oldukça arkadaş canlısı bir mizaca sahiptir.  Tüy dökme sorunlarının minimum seviyelerde olması nedeniyle Beaglelar da yine en sık tercih edilen köpek cinslerinden biri.

6-Buldog

Asırlar önce İngiltere’de dövüş için üretilen köpek cinslerinden biri olan Bulldoglar; köpek kavgalarının yasaklanmasından sonra farklı yetiştiriciler tarafından ehlileştirilmiş, kavgacı mizacı ortadan kaldırılmıştır. Sıklıkla kavgacı mizacıyla tanıdığımız buldoglar güzel bir eğitimle son derece arkadaş canlısı birer köpek haline gelebilir. Yine de hoşlanmadığı insanlara sert davranabilen ve yabancı köpeklerden hoşlanmayan bir köpek cinsi olduğunu bilmeniz gerekiyor.

 

Sizin için önerilen:  Android Telefonların Muhtemelen Bilinmeyen Özellikleri

 

 

7-Sibirya Kurdu

İyi bir aile köpeği olmasını gerektiren tüm niteliklere sahip, orta büyüklükteki oldukça çalışkan bir köpek cinsidir. Genel bakımı oldukça kolaydır, tek ihtiyacı olan tüylerinin düzenli şekilde taranmasıdır. Bu ırk yaygın bir şekilde grup psikolojisiyle bilinir ve bu durum bu cins köpeklerin, çocuklardan diğer köpeklere kadar yaygın bir yelpazeyle son derece iyi geçinmesini beraberinde getirir.

8-Sivas Kangal Köpeği

İlk defa köpek besleyecekler için uygun bir ırk değildir. Özellikle bu köpeği yavruyken almak çok önemlidir. Bu sayede ailenize karşı sorunsuz bir köpek yetiştirmeniz mümkün olacaktır. Büyük cüssesi nedeniyle her zaman geniş bir alana ihtiyacı vardır ve sıcaktan çok fazla hoşlanmaz. Sivas Kangalı oldukça cesur, aynı zamanda hızlı ve zeki bir köpektir.

 

Sizin için önerilen:  Döviz (Dolar/Euro) Neden Yükselir?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir