Uygulamamızı denediniz mi ?

Evde Uygulayabileceğiniz 10 Diş Beyazlatma Yöntemi

Evde Uygulayabileceğiniz 10 Diş Beyazlatma Yöntemi

            Herkes dişlerinin inci gibi beyaz olup parlamasını ister. Bunun için evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler var. Bu yöntemler diş temizliği konusunda da size faydalı olacaktır. Ancak unutmayalım ki dişlerin süt gibi bembeyaz olma şansı pek yok. Çünkü dişimizin asıl rengi kırık beyazdır. Yine de sizler için dişlerinizi daha beyaz ve ağzınızı daha temiz hale getirecek yöntemleri listeledik. İyi seyirler.

  1. Karbonat

            Karbonat doğal renk açıcı özelliğe sahiptir. Haftada 2-3 kere uyguladığınız zaman rengin açılacağına şahit olacaksınız. Islattığınız diş fırçanızı karbonata batırın ve dişlerinizi yavaşça fırçalayın.

  1. Limon Suyu ve Karbonat Karışımı

            Bir çay kaşığı karbonatın içine limonun suyunu sıkın ve köpürene kadar karıştırın. Ardından temiz bir diş fırçasıyla uygulayın. Asit özelliği taşıdığından bu yöntemi haftada en fazla 1-2 kere tekrarlamalısınız. Fazlası diş minenize zarar verebilir.

  1. Softa Tuzu

            Karbonat kadar açıcı özelliği olmasa da, evde kullandığınız softa tuzuyla dişlerinizi fırçalarsanız hem rengin biraz açıldığını göreceksiniz hem de tuzun anti bakteriyel özelliği sayesinde ağzınızdaki bakterilerden kurtulmuş olacaksınız. Islattığınız diş fırçanızı tuza batırın ve dişlerinizi yavaşça fırçalayın.

  1. Karbonat, Tuz ve Sirke Üçlüsü

            Karbonatın ve tuzun beyazlattığını biliyoruz. Bununla beraber elma sirkesi de diş minesi üzerindeki sarı lekeleri çıkarmak konusunda çok iddialı. 3 maddeden de 1 çay kaşığı alarak bir kapta karıştırın. Ardından temiz bir diş fırçasıyla dişlerinizi fırçalayın. Sirkenin asidik özelliğinden dolayı diş minenize zarar vermemek için haftada 1 ya da 2 kez uygulayın.

  1. Karbonat, Tarçın ve Adaçayı Karışımı

            Beyazlatma görevini karbonat üstlenirken, tarçın ve adaçayı ağız içindeki bakterileri öldürmek ve ağzı ferahlatıp temizlemekle görevliler. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, havanda dövdüğünüz adaçayını 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı tarçınla karıştırın. Islattığınız fırçanızı bu karışıma batırdıktan sonra dişlerinizi karışımla fırçalayın.

Sizin için önerilen:  Egeli Afro Türkleri Tanıyalım
  1. Çilek

            Çilek, yüzeydeki zorlanmaları yok eden ve plak oluşumunu önleyen malik asit (beyaz, kristal yapılı, katı asit) içeriyor. Bununla beraber lif bakımından zengin olan çilek, ağzın içini temizler, zararlı bakteri ve mikroorganizmalardan yok eder. Çileği ezerek püre haline getirin ve diş fırçasıyla uygulayın. Asit içerdiği için haftada 2 defadan fazla uygulamayın.

  1. Muz Kabuğu

            Potasyum, magnezyum ve manganez miktarı bakımından zengin olan muz kabuğunu diş beyazlatma yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla 2 dakika dişlerinizi ovun ve macunsuz bir fırçayla dişlerinizi muzdan arındırın.

  1. Gliserin

            Anti bakteriyel özelliğiyle bilinen gliserin, hem dişlerinizi beyazlatacak hem de ağzınızdaki mikropları öldürerek çürümeye karşı gelecektir. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra birkaç damla gliserini dişlerinize uygulayın.

  1. Defne Yaprağı ve Portakal

            Tüm diğer C vitamini içeren meyveler gibi portakal da dişleri beyazlatıyor. Defne yaprağıysa mikropları öldürüyor. Un haline getirdiğiniz kuru defne yapraklarıyla rendelediğiniz portakal kabuğunu karıştırın. Sonuç gerçekten etkili.

  1. Neem Yaprağı

            Hindistan halkının ‘köy eczanesi’ olarak adlandırdığı, birçok medikal amaç için kullanılan bu ağacın yaprağı dişlerimiz için çok önemli. Neem yaprağı doğal anti bakteriyel ve antiseptik özelliklere sahip. Bundan dolayı diş beyazlatma ve ağız temizleme konusunda oldukça iddialı. Neem yapraklarını macun haline getirip bu macunla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz ya da direkt olarak yaprağı çiğneyebilirsiniz. Ayrıca bunun yerine neem yağını da diş macununuza ekleyebilirsiniz.

Sizin için önerilen:  Döviz (Dolar/Euro) Neden Yükselir?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir