Uygulamamızı denediniz mi ?

Doğaalgaz Faturasını Düşürme Yolları

Doğaalgaz Faturasını Düşürme Yolları

Malum, kış aylarında hepimiz doğalgaz faturalarının yüksek gelmesinden şikayetçiyiz. Maaşının yarısını doğalgaza vermek istemeyenler için çözüm önerileri burada.

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin 8 Yolu

1.Evlerdeki ısı kaybının büyük bir bölümü yalıtımı olmayan binalardan kaynaklanır. Bina yalıtımı yaptıranlar yüzde 40 tasarruf ederler. Bina yalıtımı yaptırılamıyorsa; radyatörlerin arkasına ısı yalıtım levhaları yerleştirmek, önemli ölçüde ısı tasarrufu sağlar.

2.Isı verimliliği sağlamak için oda termostatı kullanmak ve termostatı 1 derece daha düşük sıcaklığa ayarlamak yüzde 6 yakıt tasarrufu sağlar. Ayrıca radyatörlere termostatik vana takarak da aynı oranda tasarruf etmiş olursunuz.

3.Pencere ve kapıların PVC doğrama ve çift cam yapılması da yüzde 15 tasarruf sağlar. Eğer bu yapılamıyorsa, pencere ve kapı kenarları sünger ya da fitil ile kapatılabilir.

4.Geceleri perdelerin örtülü olması enerji tasarrufu sağlar. Ancak perdelerin radyatörleri kapamamasına dikkat etmek gerekir.

Sizin için önerilen:  WhatsApp Siyah- Karanlık- Koyu Tema Mod Yapma

5.Radyatörlerin önünü ve üzerini koltuk, eşya, saksı ve mobilyalarla kapatmamak gerekir.

6.Kombimizi alırken evimizin büyüklüğüne uygun kombi seçmeliyiz. Ve kombimizin bakımını her yıl yaptırmalıyız. Ayrıca 2 ya da 3 yılda bir peteklerimizi de temizlettirmeyi unutmamalıyız.

 

7.En çok düşülen yanlış, evde olmadığımız zaman kombilerin kapatılmasıdır. Kapatılan kombi evin soğuması demektir. Eve gelip kombi tekrar açtığımızda, kombi evi istenen sıcaklığa getirmek için çok daha fazla çalışacak ve çok doğalgaz harcayacaktır.

 

8.Ortamdaki kuru hava, bizi hem rahatsız eder, hem de ortam sıcaklığını daha az hissetmemizi sağlar. Oysaki ortam nemli olursa mevcut sıcaklığı olduğundan daha fazla hissederiz. Fotoğrafta gördüğünüz su kabı ortamı nemlendirmenize yetecektir.

 

Sizin için önerilen:  Neden Hıçkırık Tutar? Nasıl Geçer?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir