Uygulamamızı denediniz mi ?

Android Telefonların Muhtemelen Bilinmeyen Özellikleri

Android Telefonların Muhtemelen Bilinmeyen Özellikleri

Android telefonların pek de bilinmeyen, bilinse bile fazla kullanılmayan özellikleri ile karşınızdayız.

 

 1. Telefonları tokuşturarak uygulama, dosya ve kişi paylaşabilirsiniz!
  Telefonunuzda bulunan Beam özelliği sayesinde telefonunuzdaki verileri cihazları birbirine temas ettirerek taşıyabilirsiniz. Dosya paylaşmak için her iki cihazın da NFC özelliğini aktifleştirin. (Ayarlar > Diğer > NFC) Daha sonra paylaşacağınız dosya ekranındayken cihazları tokuşturun ve gönder tuşuna basın.

 

 1. Daha hızlı mesaj yazmak için harflerin üzerinde parmağınızı gezdirebilirsiniz.
  Google Klavye ve daha birçok klavye uygulamasında bulunan bu özellik sayesinde telefonunuzda mesaj ve notları daha hızlı oluşturabilirsiniz.

 

 1. Yüz tanıma kilidi ile telefonunuz güvende
  Bu özellik her cihazda bulunmasa da bir Samsung gibi çok satılan markaların birçok cihazında mevcut. Bundan sonra geriye cihazınıza fotoğrafınızı tanımlamak kalıyor. Aktifleştirmek için Ayarlar > Güvenlik > Ekran Kilidi > Yüz Tanıma adımlarını izleyebilirsiniz.

 

 1. Telefonunuzu sessize almak ya da ekran görüntüsü almak için avucunuzla bir hareket yapmanız yeterli
  Samsung marka bir akıllı telefona sahipseniz bu özelliği kullanabilirsiniz. Telefonunuza gelen çağrıyı sessize almak, ekran görüntüsü almak ve birçok işlemi yapmak için kullanabileceğiniz özelliği aktif etmek için Ayarlar > Hareketler ve işaretler adımlarını izleyin ve istediğiniz özelliği aktif etmek için işaretleyin.

 

 1. Fotoğraf ve videoları kolayca slayt / film haline getirin.
  Her Android cihazda bulunan (yoksa da Google Fotoğraflar uygulamasını yükleyin) Fotoğraflar uygulaması sayesinde fotoğraf ve videoları kolayca bir filme dönüştürebilirsiniz. Efekt ve müzik ekleyebileceğiniz bu özellik sosyal medyada yapacağınız paylaşımların daha eğlenceli hale gelmesini sağlayacak.

 

 1. Telefonunuzdaki tüm renkleri ters çevirin.
  Çoğunlukla engellilerin kullandığı bu özelliği aktif etmek için Ayarlar > Erişilebilirlik > Renkleri Ters Çevir adımlarını izlemelisiniz.

 

 1. Telefonunuzun bataryası hakkında daha fazla bilgiye sahip olun.
  Telefonunuzun arama bölümünden *#0228# yazıp arama tuşuna bastıktan sonra karşınıza gelen ekranda pil durumu ve sağlığı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 2. Konuşarak Google`da arama yapın
  Google`ın işletim sistemi olduğu için Android arama motorunu kullanmanızı kolaylaştırıyor. Google`da arama yapmak için klavyeyi kullanmanıza gerek kalmadan ekran sağ üst kısmındaki mikrofon simgesine dokunun ve konuşun.
 3. Ekrana baktığınızda telefonunuzu aktif hale getirin
  Sadece Samsung cihazlarda bulunan bu özellik siz telefonunuza baktığınız sürece ekranın kapanmasına engel oluyor. Smart Screen adı verilen bu özelliği aktif etmek için Ayarlar > Ekran > Akıllı Duraklatma adımlarını izlemelisiniz.
 4. İnternet paketinizi aşmamanız için kendi kotanızı oluşturun.
  Android telefonu olup da internete girmeyen yoktur heralde. Wi-fi bağlantısı yokken internetten video izleyen herkes “paketimde kaç MB kaldı acaba?” sorusunu da soruyordur. İşte Android`deki bu özellik internet paketinizi doldurmanızı engelliyor. Telefonunuzun veri kullanımını sınırlamak için Ayarlar > Veri Kullanımı adımlarını izleyerek grafikteki çubuğu sürükleyerek sınırı belirleyin. (Örneğin; 4 GB)

Sizin için önerilen:  Akıllı Telefon Kullanımında Yapılan Yanlışlar

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir